Spolupráce přinesla triumf

Tým Bullen of IVECO Magirus, který sestává z týmů Hahn Racing a Schwabentruck, triumfoval na italské zastávce mistrovství Evropy tahačů 2018 v Misanu (RN) a zakončil víkend dvěma umístěními na stupni vítězů. Tým vyhrál Velkou cenu se ziskem 88 bodů, Jochen Hahn obsadil v konečném umístění první příčku (50 bodů) a těsně za ním na druhé pozici skončila Steffi Halmová (34 bodů). 
etrc-2018-misano

Italský závod tahačů se konal přes celý víkend a celkem se jely čtyři závody, dva v sobotu a dva v neděli

V prvním ze čtyř závodů Velké ceny v Misanu přetavil pole position v první vítězství mistrovství Evropy tahačů této sezóny Jochen Hahn. Došlo i na velké drama kvůli nehodě a vzplanutí konkurenčního tahače, což vedlo k opakování závodů. Ale čtyřnásobného šampióna FIA ETRC to nerozhodilo a domácí fanoušky IVECO potěšil vydřeným vítězstvím. Hahn to okomentovaly slovy: „Do letošního roku jsme vstoupili náramně. Nebylo to vůbec snadné, protože Antonio [Albacete] vyvíjel obrovský tlak a všichni jsme se museli postavit na start podruhé, takže to bylo fakt náročné. Pro IVECO je samozřejmě skvělé, že se podařilo vyhrát doma, a myslím, že celý tým může být s průběhem tohoto závodu naprosto spokojený.“
 
Steffi Halmová zažila ve svém debutovém závodě skvělý start, do třetího kola se propracovala na devátou pozici a nakonec skončila na čtvrtém místě těsně za svým týmovým kolegou Körberem. Pro svůj tým z Německa se jí podařilo získat slušný bodový příděl.
 
Druhý závod dne s obráceným startovním pořadím přinesl týmu Bullen of IVECO Magirus čtvrtou pozici, kterou obsadil Jochen Hahn, a osmou pozici, kterou obsadila Steffi Halmová. V závěru druhého závodu byl Jochen Hahn s 27 body ve vedení.

I neděle přinesla ovoce

V neděli se Jochenovi Hahnovi podařilo získat další vítězství ve třetím závodu, nasbíral maximální počet 20 bodů a zvýšil tak svůj náskok v žebříčku na 19 bodů. Halmová zastínila Hahna a dokončila svůj čtvrtý závod po sobě na druhém místě v dalším fantastickém závodě pro tým Bullen of IVECO Magirus. V druhém a posledním závodě Velké ceny se týmu podařilo se Steffi Halmovou obsadit pátou příčku, s Hahnem osmou a s Körberem devátou. 
 
Do IVECO paddocku zavítali během dvoudenního závodění na okruhu Misano i návštěvníci akce Truck Driver‘s Week End. Hosté si mohli vyzkoušet vozidla, promluvit si se specialisty a setkat se s piloty týmu Bullen of IVECO Magirus, kteří byli fanouškům k dispozici na stánku.
 
Příští Velká cena mistrovství Evropy tahačů FIA 2018 se uskuteční na maďarském okruhu Hungaroring 16. a 17. června.